Usuwanie rys proste jak nigdy

W społeczeństwie utarło się, że zarysowania lakieru są w stanie usunąć wyłącznie lakiernicy z profesjonalnych warsztatów. Nic bardziej mylnego, bo wystarczy minimum zdolności manualnych i odpowiednie środki, by pozbyć się brzydkich rys.

Przed przystąpieniem do pracy

pasta polerska na najgorsze rysyOczywiście, żeby pozbyć się zbędnych zarysowań, potrzebne jest choćby minimum wiedzy, by nie sprawić, by były one jeszcze bardziej wyraziste w wyniku popełnionych błędów. Po pierwsze konieczne jest przygotowanie powłoki lakierniczej do pracy na jej powierzchni. Gruntowne mycie to podstawa, w jego trakcie trzeba się uporać ze wszystkimi zanieczyszczeniami, zwłaszcza tymi ze smoły. Później można brać się do pracy w odpowiednim do tego miejscu, czyli najlepiej w dobrze oświetlonym garażu. Sztuczne światło daje dobre spojrzenie na stan powłoki. Ważne jest, by nie pracować na słońcu, gdyż pasta może zostać wręcz przypalona do karoserii i potem bardzo trudna do usunięcia.

Jaka pasta?

Zasadniczo w każdym internetowym sklepie motoryzacyjnym, gdzie sprzedaje się samochodowe kosmetyki dostępna jest pasta polerska do użytku:

  • ręcznego
  • maszynowego

Pierwszy typ przede wszystkim skierowany jest do amatorów, którzy nie dysponują odpowiednim sprzętem i mają w planach usuwanie niezbyt głębokich rys. Z powodzeniem z takiej pasty skorzystają także profesjonaliści, którzy chcą pozbyć się jedynie małego zarysowania.

Aby stosować drugi typ, po pierwsze trzeba mieć odpowiednią maszynę, a po drugie umieć się nią posługiwać. Zbyt mocne dociśnięcie tarczy do karoserii może spowodować duże ubytki powłoki lakierniczej, co nie wygląda potem zbyt dobrze.